A Műegyetem Junior Prima Díjas hallgatói és fiatal oktatói

Az idei BME-s Junior Prima Díjasok az Építészet és Építőművészet, valamint a Sport kategóriában kaptak díjakat.

Az Építészet és Építőművészet kategóriában a 7000 euróval járó, idén ötödik alkalommal kiosztásra kerülő díjat tíz tehetséges fiatal vehette át, köztük Falvai Balázs (a Középülettervezési Tanszék DLA hallgatója), Hakkel Márton (a Középülettervezési Tanszék DLA hallgatója), Kemes Balázs (a Középülettervezési Tanszék tanársegédje), Losonczi Anna és Szendrei Zsolt (az Urbanisztika Tanszék doktoranduszai). Az Odoo Projekt képviselői ebben és az Építészet és Környezettudatosság kategóriában is átvehettek egy-egy díjat.

A Prima Primissima Alapítvány keretében alapított Junior Prima Sport díjat hatodik alkalommal adták át. A szintén 7000 euróval járó elismerés értékét mutatja, hogy az idei és a négy évvel ezelőtti olimpiai és paralimpiai játékok 46 magyar érméből 22-t korábbi díjazottak szereztek. Hidvégi Vid tornász, egyetemünk Gazdaság- és Társadalomtudományi Karának MBA hallgatója a nyári londoni olimpián lólengésben a nyolcadik helyet szerezte meg, és ezúttal Junior Prima Sport díjat is átvehetett.