Több mint hatezren jöttek el a Műegyetem nyílt napjára idén

A látogatók november 23-án bepillanthattak a BME nyolc karának életébe a szakmai bemutató előadásokon, kari tájékoztatókon, tanszék- és laborlátogatásokon.

A rendezvényen az ország középiskolás diákjai, szüleik, tanáraik, valamint a felsőfokú végzettséggel rendelkező érdeklődők ismerkedhettek meg a műszaki felsőoktatás minden részletével. A BME specialitása, hogy minden kar képviselteti magát a Nyílt Napon, így mind a nyolc kar életébe betekintést nyerhettek a K, Ch, Q és F épületekben tartandó rendezvényen. Az érdeklődők nemcsak a képzésekről és a bejutás feltételeiről kaphattak információkat, hanem egyetemi előadásokat hallgathattak és kísérleteket is megtekinthettek.

További fotók és videók hamarosan megtalálhatók lesznek a www.nyiltnap.bme.hu weboldalon.