Hudec László kiállítás nyílt a Műegyetem könyvtárában

120 éve született a világhírű magyar építész, egyetemünk egykori hallgatója, aki meghatározó szerepet játszott Sanghaj arculatának kialakításában.

A besztercebányai születésű 1910-14 között a Műegyetemen tanuló és itt oklevelet szerző építész munkásságát a sanghaji világkiállítás kapcsán kezdte megismerni a magyar közönség. A kalandos úton Kínába került Hudec (Hugyecz) László ugyanis 1925 és 1941 között mintegy 60 épületet tervezett Sanghajban, amelyek többsége még ma is funkcionál. Köztük a 22 emeletes Park Hotel, mely a ’80-as évekig a város legmagasabb épülete volt.

A BME OMIKK által készített, a könyvtárépület aulájában megtekinthető poszterkiállítás az építész izgalmas életét, valamint az általa tervezett épületeket mutatja be mai állapotukban.

A Hudec Heritage Project oldala.

A Park Hotel egykor és ma