Felvételi információk a Műegyetemről

Szeretettel várjuk azok jelentkezését, akik a Műegyetem magas presztízsű, az állásinterjúk során előnyt jelentő diplomájának megszerzésére felkészültek.

A felvételizőknek február 1. és március 1. között van lehetőségük arra, hogy benyújtsák jelentkezésüket. A tavalyi évhez hasonlóan egyetemünk elegendő kapacitással rendelkezik ahhoz, hogy a hozzánk jelentkező, jól felkészülteket felvehessük szeptemberben. A BME által meghirdetett képzések adatai, követelményei, valamint a felvehető kapacitásszámok itt tekinthetők meg.

2013-as Felvételi kalauzunkban itt tájékozódhat.

Az online felvételi tájékoztató egységes szerkezetben tartalmazza a 2012. december 31-én nyilvánosságra hozott felvételi szabályokat és tudnivalókat, valamint az azóta módosított tartalmakat.

Javasoljuk a felvételizők számára létesített kari honlapjaink megtekintését is.

Építőmérnöki Kar

Gépészmérnöki Kar

Építészmérnöki Kar

Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar

Villamosmérnöki és Informatikai Kar

Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Kar

Természettudományi Kar (a kari oldalon a Felvételizők menüpont)

Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar (a kari oldalon a Felvételi menüpont)

Javasoljuk a matematika-fizika tudás tesztelését!

Dr. Jobbágy Ákos oktatási rektorhelyettes

(Fotó: Philip János)