Dunai Regatta - viadal a vízen a Műegyetem épülete előtt

Ezüstérmet szerzett a BME evezős csapata, a sárkányhajósok a negyedik helyen végeztek. Aranyérmesek a Semmelweis Egyetem és a Széchenyi István Egyetem hallgatói.

A Dunai Regatta a bemelegítő programokat követően 15 órakor vette kezdetét. A rendezvény házigazdája Gundel Takács Gábor volt.

A rendezvény látogatóit folyamatos programok is várták: koncertek, rekeszépítés, kalózlétra, csocsó, szkander, sör curling és sör pinpong.

A BME Cheerladers bemutatója.

A versenyt kivetítőn is követhették a látogatók, különösen addig, amíg a versenyhajók szabad szemmel nem voltak jól láthatók.

A célvonal közvetlenül a Műegyetem központi épülete előtt húzódott, így a hajók célbaérkezése előtt a rakpartot ellepte a nézősereg.

A Műegyetem evezős csapata a döntőbe került, ahol a második helyet szerezték meg a győri Széchenyi István Egyetem mögött. A sárkányhajós csapat az utolsó pillanatig versenyben volt a dobogóért, végül a negyedik helyen ért célba. A versenyt nagy fölénnyel a Semmelweis Egyetem nyerte.

Az ünnepélyes eredményhirdetést és díjátadót este rendezték.

Fotók: Kenese Szilárd