Hasznos információk és izgalmas élmények tárháza a BME laborjaiban

A Nyitott laborok délutánján a Villamosmérnöki és Informatikai Kar közel 40 laboratóriumát látogathatták meg a pályázaton nyertes középiskolák diákjai.

„Próbálunk kedvet csinálni ehhez a szakterülethez, de a legfontosabb, hogy információt adjunk a középiskolásoknak és segítsük őket a pályaválasztásban” – mondta Tevesz Gábor oktatási dékánhelyettes. Az Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszék docense arra buzdította a jelenlévő középiskolásokat, hogy beszélgessenek az őket kísérő hallgatókkal, illetve kérdezzék ki a laborokban lévő oktatókat. A Villamosmérnöki és Informatikai Kar oktatási dékánhelyettese szerint ez azért nagyon fontos, mert így a középiskolás diákok több információhoz juthatnak, ami lehetővé teszi, hogy megalapozottan válassszanak, amikor nekifutnak a felsőoktatási tanulmányaiknak. A délután folyamán körülbelül 650 diák ismerte meg a VIK 37 laboratóriumát.

A SPOT Fotókör képgalériája itt tekinthető meg.

Fotó: Pintér Erik

PE