A tudomány, a technológia, a mérnöki tudás és a matematika szolgálatában

Három műegyetemi kurzust is díjazott a Tempus Közalapítvány. A jó gyakorlatok hivatástudatot erősítő, szemléletformáló hatással lehetnek a műszaki és természettudományi területek oktatására.

A díjazott felsőoktatási kurzusok „az elméleti tudást a gyakorlatban való alkalmazásra fókuszálva adják át, innovatív felsőoktatás-pedagógiai módszerekkel támogatják a kurzus tanulási eredményeiben meghatározott fejlesztendő kompetenciák elsajátítását, továbbá hatékonyan készítik fel a hallgatókat az általuk választott STEM szakmára” – olvasható az indoklásban.

A Tempus által felkért szakértők az alábbi hét kurzust találták a leginkább kiemelkedőnek:

• Kocsis Imre, Dr. Pataricza András, Huszerl Gábor, Izsó Benedek, Szatmári Zoltán, Tóth Áron, Dr. Varró Dániel, Vörös András (BME): Informatikai technológiák laboratórium 2.
  • Lipovits Ágnes (Pannon Egyetem): Szoftverfejlesztés
  • Dr. Ronkay Ferenc (BME): Műanyaghulladék menedzsment
  • Ruttkay Zsófia Phd (MOME TechLab), Bényei Judit Phd (MOME Elméleti Intézet)
  • Forstner Bertalan (BME AMORG): Digitális Múzeum
  • Soósné Dr. Dezső Zsuzsanna, Merics Attila (ELTE): Előrejelzési gyakorlat
  • Tóth Melinda, Horváth Zoltán (ELTE): Szoftvertechnológia Labor
  • Turcsányi-Szabó Márta (ELTE): "Interaktív média" integrált kurzuscsoport

A díjakat áprilisban adják át.