Ismét a BME főépülete előtt mérkőztek meg a vízen

Az idén második alkalommal megrendezett Dunai Regattán a Műegyetem csapata bronzérmes lett a sárkányhajós futamon.

A mintegy 10-15 ezer néző előtt zajlott versenyt az evezősöknél a győri Széchenyi István Egyetem, a sárkányhajósoknál pedig a Szegedi Tudományegyetem csapata nyerte meg.

Az idei regattán a visegrádi országok EU-csatlakozásának tízedik évfordulója alkalmából az evezős futamok a V4-es futammal egészültek ki, így a megmérettetésben cseh, lengyel és szlovák egyetemek csapatai is részt vettek.

A sporteseményt Herczegh Anita, a köztársasági elnök felesége köszöntötte.

A nap folyamán számos program és koncert is várta az érdeklődőket, közte a cheerladerek bemutatója, valamint a Sound of the University verseny, amelyen a harmadik helyet a BME „hangja”, a Punk Floyd zenekar szerezte meg.

Fotó: Pintér Erik