A BME a világ legjobb műszaki egyetemei között

Egyetlen magyarként a 254. helyet foglalja el egyetemünk a világ négyszáz legjobb mérnöki és műszaki felsőoktatási intézménye listáján a  Quacquarelli Symonds szerint.

Az elismert nemzetközi lista készítői négy szempontot vettek figyelembe a rangsor összeállításánál:

- az intézmény hírneve a tudományos szférában (itt a 162. helyen végzett a BME)

A következő szempontoknál a BME mindhárom esetben a 201. helyet szerezte meg:

- a munkáltatói vélemények (kérdőív alapján)

- az intézményhez köthető tudományos munkák idézési gyakorisága

- az idézettségre utaló bibliográfiai indikátor (h-index citations)

A 2014/2015. évi ranglistát a Massachusetts Institute of Technology (MIT), a Stanford és az ETH Zürich vezeti.

A Quacquarelli Symonds (QS) 2004 óta minden évben elkészíti a legjobb felsőoktatási intézmények világrangsorát. Az összesített, 2014/2015-ös rangsorban négy magyar egyetem szerepel: a Szegedi Tudományegyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Budapesti Corvinus Egyetem és a Debreceni Egyetem. A cég a mérnöki és műszaki, társadalomtudományi, valamint élet- és orvostudományi területeken is külön rangsort készít.