Tehetséggondozás támogatása a középiskolától a doktori képzésig

A BME Pro Progressio Alapítványa több mint tizenegy millió Ft-tal támogatott középiskolákat és pedagógusokat a műszaki, informatikai és természettudományi képzés népszerűsítéséért.

Idén hatodik alkalommal adták át a Műegyetemen a díjakat a kiválasztott középiskoláknak és olyan ötven év alatti oktatóknak, akiknek diákjai sikeresen szerepeltek hazai és nemzetközi versenyeken, tanítványaik jelentős számban érettségiznek emelt szinten, vagy akik hátrányos körülmények között végeznek példamutató oktatói-nevelői munkát.

Az elismeréseket Péceli Gábor rektor, Pakucs János, az Alapítvány kuratóriumának elnöke, valamint Sipos Imre, köznevelésért felelős helyettes államtitkár adta át a kiemelkedő teljesítményt nyújtó tizenkét tanárnak és tizenöt középiskolának.

A Pro Progressio Alapítvány 2014. évi díjazott középiskolái

• Árpád Vezér Gimnázium és Kollégium (Sárospatak)
  • Berzsenyi Dániel Gimnázium (Budapest)
  • Boronkay György Műszaki Szakközépiskola és Gimnázium (Vác)
  • Brassai Sámuel Szakképző Iskola (Tiszaújváros)
  • Eötvös József Gimnázium (Budapest, V. kerület)
  • Evangélikus Petőfi Gimnázium és Kollégium (Aszód)
  • Fasori Evangélikus Gimnázium (Budapest)
  • Lovassy László Gimnázium (Veszprém)
  • Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium (Bonyhád)
  • Piarista Gimnázium (Budapest)
  • Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium (Szeged)
  • Teleki Blanka Gimnázium (Budapest, XIV. kerület)
  • Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola (Székesfehérvár)
  • Veres Pálné Gimnázium (Budapest)
  • Verseghy Ferenc Gimnázium (Szolnok)

A Pro Progressio Alapítvány 2014. évi Díjazott tanárai

Gulyás Erzsébet (matematika-fizika) Eötvös József Gimnázium (Budapest, V. kerület)
Győry Ákos (matematika-fizika)   Földes Ferenc Gimnázium (Miskolc)
Izsa Éva (matematika-fizika-informatika) Berzsenyi Dániel Gimnázium ( Budapest)
Rakamazi Richárd (matematika) Baár-Madas Református Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium (Budapest)
Székely Zoltán (biológia) Piarista Gimnázium (Budapest)
Szilos Attila (matematika-fizika) Türr István Gimnázium és Kollégium (Pápa)
Thuránszky Rudolf (matematia-földrajz) Szent István Gimnázium (Kalocsa)
Tiszáné dr. Kósa Eszter Imola (biológia) Ward Mária Általános Iskola és Gimnázium (Budapest)
Tóth Szilvia (biológia-kémia) Bessenyei György Gimnázium és Kollégium (Kisvárda)
Tóthné Brassói Hilda (fizika) Boronkay György Műszaki Szakközépiskola, Gimnázium és Kollégium (Vác)
Tugyiné Czinkotai Krisztina (matematika-fizika)

Kispesti Deák Ferenc Gimnázium (Budapest)

Varga Eszter (matematika) Bornemissza Péter Gimnázium, Általános Iskola, Alapfokú Művészei Iskola és Sportiskola (Budapest)

Az alapítvány az elmúlt hat évben több mint hatvan középiskolai tanárt részesített fejenként 400.000 Ft-os jutalomban, illetve nyolcvan középiskolának nyújtott több mint 25 millió Ft-os támogatást a természettudományi szakmai versenyek, bemutatók szervezéséhez és a műszaki pálya iránti érdeklődés növeléséhez.