„Polihisztorok ma is vannak”

Műegyetemi kutató előadásával indult az idei Meet the scientist programsorozat.

Biczók Gergely, a BME Távközlési és Médiainformatikai Tanszékének adjunktusa csaknem száz középiskolás diák előtt tartott előadást.

„Privacy: kutatási téma széles érdeklődésűeknek” címmel az internetes magánszféra védelméről mérnöki, matematikusi, közgazdászi és pszichológusi aspektusból vizsgálta a kérdést. Az előadásból kiderült: polihisztorok ma is vannak, és erre éppen a privacy témakör szolgáltat bizonyságot.

A rendezvénysorozattal, amelyet a Magyar Innovációs Szövetség (MISZ), a Magyar Fulbright Egyesület és az Amerikai Egyesült Államok Nagykövetsége indított 2010-ben, ebben a tanévben három fővárosi és hat vidéki középiskolába jutnak el a felkért előadók. A program célja a műszaki és természettudományok, illetve az amerikai tanulmányi lehetőségek népszerűsítése. Az előadás-sorozatban részt vevő kutatók korábbi Fulbright-ösztöndíjasok.

Biczók Gergely előadása

Fotó: http://www.meetthescientist.hu