„Minden díj értéket közvetít”

Az Építészmérnöki Kar diplomaosztó ünnepségén idén is átadták a legjobb diplomatervek szerzőinek járó elismerést, a műegyetemi alapítású Hauszmann-díjat.

„A Hauszmann Alajos építészprofesszorról elnevezett díjat 2003-ban alapítottuk, hogy így is felhívjuk a figyelmet a BME Építészmérnöki Kar szerepére a magyar építészek képzésében” – hangsúlyozta a  Balázs Mihály professzor, a Középülettervezési Tanszék tanszékvezető egyetemi tanára a díjátadón.

H2O Módszertani és Gyakorló Általános Iskola látványterve

Az elismert „külső” szakemberekből álló Bíráló Bizottság évente öt díjat ítél oda az Építészmérnöki Karon tanuló, kiemelkedő színvonalú diplomamunkát készítő pályázóknak. Ebben az évben Csomay Zsófia, Czigány Tamás és U. Nagy Gábor javaslatára – mindhárman Ybl-díjas építészek – vehetett át kitüntetést:

Balog Ádám: „Tájlabor, Dabas”

Gyárfás Noémi: „H2O Módszertani és Gyakorló Általános Iskola

Hüttl Sarolta: „A Salgótarjáni utcai izraelita temető helyreállítása

Juhász Ágnes: „Loft”

Kiss Laura: „Nyugati Átmeneti Élet-TÉR”

A Salgótarjáni utcai izraelita temető helyreállítása

A loft – téglagyárból otthont

A díjról Balázs Mihály készített bővebb tájékoztatást, amely itt tekinthető meg.

Képek forrása: epiteszforum.hu