„A műegyetemi 'család' számos tagja is áldozattá vált”

Kancellári kezdeményezésre főhajtással és gyertyagyújtással emlékeztek a kommunizmus áldozataira a BME-n.

Az Országgyűlés 2000. június 16-án hatályba lépett határozatával minden év február 25-ét a Kommunizmus Áldozatainak Emléknapjává nyilvánította. „Amellett, hogy az egyetemi hagyományok és elődeink tettei mindig mély tisztelettel töltenek el, sokan vagyunk, akiknek a családjában áldozat is van. A Műegyetemi család számos tagja is a kommunista rendszer áldozatává vált” – írta Barta-Eke Gyula, a BME kancellárja emlékezésre hívó levelében.

Az egyetem polgárai a hívásra a K épület mellett, a Csíkszentmihályi Róbert szobrász, Schilling Zsolt építész és Fáskerti István kivitelező által életre hívott műegyetemi emlékmű, „az 1956-os forradalom bölcsője" előtt emlékeztek, mécsest gyújtva az áldozatok iránti tiszteletük kifejezésére.

Fotó: Philip János