Az Egyesült Államok nagykövete nyitotta meg a Dunai Regattát

A második helyre evezett a BME csapata a sárkányhajósok versenyében.

A harmadik alkalommal megrendezett egyetemek közötti nemzetközi evezős- és sárkányhajós-sportverseny rekordszámú látogatót, közel 20 ezer embert vonzott idén a Műegyetem rakpartra. Profikból álló evezősök és amatőr sárkányhajó-csapatok mérték össze tudásukat. Ezúttal nemcsak hazai felsőoktatási intézmények, hanem két amerikai csúcsegyetem, a Harvard és a Princeton csapata is részt vett a megmérettetésen, amelynek résztvevőit Colleen Bell amerikai nagykövet köszöntötte.

A sárkányhajósoknál csak a győri Széchenyi István Egyetem előzte meg a BME csapatát, amely a Testnevelési Egyetem együttesét szorította a dobogó harmadik helyére.

Az evezősöknél amerikai győzelem született: a Harvard lett az első, a Széchenyi István Egyetem a második, a Princetoni Egyetem csapata pedig harmadikként végzett.

A szervezők szerint az év sportfesztiváljának nevezett esemény résztvevőinek száma elérte a 15-20 ezer főt, akiket a Műegyetem központi épülete előtti rakparton vártak sportos és zenei programokkal.

Fotó forrása: Dunai Regatta