A Műegyetem sok szeretettel köszönti új hallgatóit!

Gratulálunk mindenkinek, akinek sikerült bejutni a Műegyetem valamelyik képzésére! Idén sem volt könnyű, jó – sok esetben nagyon jó – eredmény kellett hozzá.

A BME-re felvett hallgatók a Központi Tanulmányi Hivatal oldalain találják meg a beiratkozáshoz szükséges információkat.

A BME 2016 őszén induló képzéseire felvettek felvételi pontszámai itt találhatók meg.

A pótfelvételi lehetőségekről itt tájékozódhat.

Tájékoztató a Műegyetem 2016 szeptemberében induló képzéseire felvettek eredményeiről

A 2016 szeptemberében induló képzésekre a BME-re összesen 11 629-en jelentkeztek, ez az országos adat 10,5 %-a.

A Műegyetemre júliusban összesen felvettek száma lényegében megegyezik a tavalyival: idén 5240-en kezdhetik meg nálunk tanulmányaikat (2015-ben 5247-en). Ez kitűnő eredmény a kedvezőtlen demográfiai folyamatok figyelembevételével. Kiemelendő, hogy így is magasan tudtuk tartani pontszámainkat. Csak nagyon jó felvételi pontszámmal lehetett hozzánk bekerülni. Az alapképzéseinkre állami ösztöndíjasként felvettek átlagpontszáma 415,2! (Egy éve 415,5 volt.)

Néhány reprezentatív példa az államilag támogatott képzésre felvettek eredményéről (nappali alapképzés):

Szak

460

469

21

Az osztatlan építész szakhoz már évek óta előírás az emelt szintű érettségi. 2013 óta az építészmérnöki és az energetikai mérnöki BSc szakunkhoz is legalább egy tantárgyból emelt szintű érettségit kell tenni. Tapasztalatunk szerint az emelt szintű érettségivel rendelkezők az átlagnál sokkal kisebb arányban morzsolódnak le, tanulmányi eredményük – és így persze tanulmányi ösztöndíjuk is – jóval átlag feletti.

A jó felvételi eredményekkel bekerülő hallgatóinktól az egyetemen is jó teljesítményt várunk. A nekik nyújtott magas színvonalú képzéssel, velük közösen, meg fogjuk tartani a Műegyetem diplomájának nemzetközileg is elismert presztízsét.

Ebben az évben mesterképzési szakjainkra 2190 jelentkezőt vettünk fel állami ösztöndíjas képzésre, 925-t januárban, 1265-t júliusban. A hazai gazdaság eredményességéhez elengedhetetlenül szükségesek mesterdiplomával rendelkezők. A mesterdiploma belépő abba az „elit klub”-ba, ahol a munka annyira változatos és kihívásokkal teli, hogy egyben élvezet is. Javasoljuk a Műegyetem alapképzéseire felvetteknek, tervezzék be valamelyik mesterkurzus elvégzését is! Tanulmányozzák a mesterképzési szakjainkat – akár az alapszaktól eltérő mesterszakot is választhatnak.

Budapest, 2016. július 26.

Dr. Veszprémi Károly

egyetemi tanár, oktatási rektorhelyettes