A Műegyetemre is megérkezett a Mikulás

Ismét zsúfolásig megtelt a BME Természettudományi Kar Fizikai Intézetének nagyelőadója a látványos fizikai kísérletekért lelkesedő gyermekekkel és kísérőikkel.

Az idei rendezvényen nemcsak a Műegyetem munkatársainak gyermekei, unokái, hanem a BME nyári tudományos táborának gyerekegyetemistái is részt vehettek.

A látványos kísérleteket ezúttal is Härtlein Károly, a TTK Fizikai Intézet mesteroktatója tartotta a fizikus mikulás lányok segítségével.

A gyerekek megtudhatták, hogyan lehet művészi mintát festeni villanykörtére, mekkorára nő a borotvahab vákuumban, illetve hogyan lehet megfiatalítani egy alma bőrét. Együtt csodálhatták azt is, ahogyan a lángok a zene ritmusára mozognak.

A programot színesítette Kerényi Lilla tanítónőnek, a Magyar Csillagászati Egyesület tagjának bemutatója is.

Fotó: Philip János