Kiválóan szerepelt a műegyetemistákkal megerősített Universiade-csapat

Tizennégy érmet szerzett, ezzel összetettben az országok közötti ranglista élvonalában, a tizennegyedik helyen végzett a magyar delegáció a 29. Nyári Universiadén.

Az 1965-ös budapesti Universiade óta az 1-6. helyezettek összességében a legtöbb pontot szerezték az idei, augusztus 19. és 30. között tartott  megmérettetésen Tajvanon. 144 ország 7639 sportolója indult az egyetemisták olimpiáján. Magyarország az elmúlt fél évszázad legnagyobb küldöttségével, összesen 140 versenyzővel 14 sportágban indította el tehetséges, elsősorban az utánpótlásban nevelt fiatalokat.

A hazai csapat 14 érmet (5 arany, 5 ezüst, 4 bronz) szerzett és ezzel a 14. helyen zárta a viadalt. Az Európai Unió tagországai közül mindössze 3 állam végzett Magyarország előtt. Olaszország a 8. (9 arany-, 6 ezüst-, 17 bronzéremmel), Lengyelország a 11. (7 arany-, 9 ezüst-, 9 bronzéremmel), Németország pedig a 12. helyezést (7 arany-, 6 ezüst-, 11 bronzéremmel) ért el a tajpeji eseményen.

Több jelentős eredmény született az idei versenyen: az elmúlt 40 évben a második legtöbb érmet hoztuk el (ennél több díjat, összesen 15-öt, Kazanyban szereztünk, ám itt csak négyszer állhattunk a dobogó tetejére). Emellett vívásban a sportági éremverseny legjobbja volt a magyar csapat 3 arany- és 3 ezüstéremmel. Sportolóink 7 sportágban összesen 111 pontot gyűjtöttek, a dobogós helyezések mellett 5 negyedik, 6 ötödik és 8 hatodik pontszerző helyet szereztek.

A Műegyetemet 3 hallgató képviselte az Universiadén:

Záhonyi Petra, a Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar hallgatója kardozóként egyéniben és csapatban is rajthoz állt, előbbiben 22. helyezést ért el, utóbbiban az ezüstérmnek örülhetett.

Hári Máté, a Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar diákja egyéni férfi tőr számban 53., míg csapatban 7. helyezett lett.

Miháczi Diána, a Gépészmérnöki Kar tanulója a női kosárlabda csapat tagjaként a 10. helyen végzett.

A 29. Nyári Universiade dobogós helyezései:

Aranyérmet szereztek: Baji Balázs (ÁOTE) atlétika 110 m gátfutásban, Kreiss Fanni (University of Antwerpen) vívás, tőr egyéniben, Márton Anna (ELTE) vívás, kard egyéniben, Olasz Anna (Arizona State University) 10 km nyíltvízi úszás számban, és Szatmári András (BGE) vívás, kard egyéniben.

Ezüstérmeset nyert: Bányai Zsombor (SZIE) vívás, párbajtőr egyéniben, Gyürkés Viktória (SE) 3000 m akadályfutásban, a férfi párbajtőr csapat, amelynek tagjai Bányai Zsombor (SZIE), Berta Dániel (PTE), Cho Taeun Sándor (BCE) és Siklósi Gergely (ELTE); a női kard csapat Katona Renáta (SE), Márton Anna (ELTE), Mikulik Júlia (SE) és Záhonyi Petra (BME) összeállításban, a női vízilabda csapat Bolonyai Flóra (ELTE), Garda Krisztina (SZIE), Gurisatti Gréta (DUE), Horváth Brigitta (DUE), Kiss Alexandra (DUE), Kövesdi Vivien (TE), Leimeter Dóra (ELTE), Máté Zsuzsanna (ELTE), Menczinger Kata (DUE), Rebecca Parkes (DUE), Szilágyi Dorottya (DUE), Vályi Fanni (EKE) és Ziegler Diana (DUE) részvételével.

Bronzérmesek lettek: Biczó Bence (EDUTUS) 200 m pillangón, Gyurta Gergely (METU) 1500 m gyorsúszásban, Kozák Luca (DE) 100 m gátfutásban és Szikszai Róbert (NYE) diszkoszvetésben.