Teljesítményüket, elkötelezett munkájukat méltatták az augusztus 20-i kitüntetetteknek

A Műegyetem Konzisztóriumának elnöke, valamint oktatói vehettek át magas rangú állami díjat a nemzeti ünnep alkalmából.

„Azokat ünnepeljük, akik tehetségükkel, szorgalmukkal és akaratukkal hozzájárultak Szent István alkotásának kiteljesítéséhez, gyarapításához” – hangsúlyozta Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere a Pesti Vigadóban rendezett augusztus 17-i díjátadón.

Az emberi erőforrások minisztere és Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter közösen adták át Áder János, Magyarország köztársasági elnökének megbízásából kimagasló szakmai munkája elismeréseként a Magyar Érdemrend Középkereszt a csillaggal kitüntetést Fodor István Széchenyi-díjas villamosmérnök, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Konzisztóriumának elnöke, a Magyarország Barátai Alapítvány kuratóriumi tagja részére.

Rangos elismeréseket adott át a nemzeti ünnep alkalmából Palkovics László innovációs és technológiai miniszter, valamint Fónagy János nemzeti vagyonnal kapcsolatos parlamenti ügyekért felelős államtitkár is a minisztérium dísztermében.

A Magyar Érdemrend tisztikeresztje polgári tagozat kitüntetést – a BME Szenátusának felterjesztésre – Vad János, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gépészmérnöki Kara Áramlástan Tanszékének tanszékvezető egyetemi tanára vehette át az áramlástechnika, ezen belül kiemelten ventilátorok tervezése, üzemviteli tulajdonságainak javítása területén végzett, nemzetközileg elismert tudományos és oktatási munkájáért, valamint a hallgatók által elismert kimagasló előadói tevékenységéért, továbbá Magyarország képviseletéért a Von Karman Institute for Fluid Dynamics igazgatótanácsában.

A Magyar Érdemrend tisztikeresztje polgári tagozat kitüntetést kapta meg Szirányi Tamás, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Karának Anyagmozgatási és Logisztikai Rendszerek Tanszék egyetemi tanára, a Magyar Tudományos Akadémia Számítástechnikai és Automatizálási Kutatóintézetének kutatólabor-vezetője is.

Szintén a nemzeti ünnepet megelőző napokban vehetett át – szenátusi előterjesztés alapján – Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetést:

Csiszár Csaba, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Kara Közlekedésüzemi és Közlekedésgazdasági Tanszékének egyetemi docense a közlekedéstudomány területén végzett magas színvonalú kutatói munkája, valamint a szakmai utánpótlás nevelésében elért eredményei elismeréseként;

Fehér Béla, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kara Méréstechnika és Információs Rendszerek Tanszékének egyetemi docense három és fél évtizedes felsőoktatásban végzett oktatói munkájáért és a programozható logikai áramkörök kutatás-fejlesztése és gyakorlati alkalmazása területén elért, nemzetközileg is elismert eredményeiért;

Kovács Ádám, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gépészmérnöki Karának dékánhelyettese, a Műszaki Mechanikai Tanszék egyetemi docense nemzetközi szintű oktatás- és kutatásszervezési tevékenysége, valamint a hazai mérnökképzésben a műszaki mechanikai tantárgyak oktatása terén végzett magas színvonalú munkája elismeréseként.

A díjakat Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának miniszterhelyettesi feladatokat ellátó államtitkára nyújtotta át a Pesti Vigadóban.

A díjazottakkal hamarosan interjút olvashatnak a bme.hu-n.

-GI-

Fotó: bme.hu, Bakcsy Árpád