Elhunyt Liszkay Béla

A BME OMIKK nemrég leköszönt főigazgatójának emlékére 2018. november 9-én 16 órakor mutatnak be gyászmisét a Magyar Szentek Plébánián.

Liszkay Béla 40 éven át volt az Egyetem munkatársa, életében meghatározó szerepet töltött be a BME és annak könyvtára. Szakmai felkészültsége, kitartása, céltudatossága, sokoldalúsága, nyitottsága eredményeképpen a könyvtár méltán tekinthető a Műegyetem fontos és nélkülözhetetlen részének, országos szinten pedig a legjobbak között említhető.

Több mint 4 évtizeden keresztül végzett áldozatos munkáját és Egyetemünk iránti elkötelezettségét, emberi értékeit is elismerve az idei ünnepi szenátuson József Nádor emlékérmet vehetett át. Az ebből az alkalomból készült interjú itt olvasható.

Liszkay Bélát az Egyetem saját halottjának tekinti.