Egy nap, amikor életre szóló inspirációt szerezhetsz

A Lányok Napja alkalmából idén is megnyitja kapuit és számos érdekes programmal várja a középiskolásokat az ország vezető műszaki felsőoktatási intézménye, a BME.

2019. április 30-án rendezik országszerte a 8. Lányok Napját, amelynek keretében a Műegyetem is több izgalmas eseménnyel, laboratóriumi foglalkozásokkal, előadásokkal, látogatással várja a pályaválasztás előtt álló lányokat, hogy bemutathassa az intézményben rejlő lehetőségeket. Ezen alkalommal a diákok közelebbről megismerhetik a műszaki és a természettudományos pályákat, valamint kipróbálhatják magukat a különféle szakmákban.

Az ország legnagyobb, lányoknak szóló pályaorinetációs napjának programoldala már elérhető, amelyen a műegyetemi eseményekre is lehet jelentkezni.

Lányok a Műegyetemen - Nő a tét!

Kezdési időpont: 2019.04.30. 09:00
Várható befejezés: 2019.04.30. 15:00
Helyszín: BME Q épület
Találkozási pont: BME Q épület aula

A Villamosmérnöki és Informatikai Kar, a Gépészmérnöki Kar, valamint a Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Kar bemutatóin az érdeklődők többek közt megismerkedhetnek az

• érzelemfelismerő rendszerekkel,
  • a zöld energiával,
  • az önvezető járművekkel,
  • az egészségügyi robotokkal,
  • a 3D nyomtatással,
  • kipróbálhatják a szélcsatornát,
  • programozhatnak mobiltelefont,
  • megtudhatják, milyen egy párkapcsolati tréning mérnök módra,
  • irányíthatnak vasutat.

Több mint 30 helyszín, személyes találkozás és beszélgetés már itt tanuló hallgatókkal.

Találkozás 8.30-kor a BME Q épület aulájában.

A ma lányai, a holnap építészei - Építész workshop középiskolás lányoknak

Kezdési időpont: 2019.04.30. 09:00
Várható befejezés: 2019.04.30. 14:00
Helyszín: BME K épület rajztermei
Találkozási pont: BME K épület aula

A programra elsősorban olyan középiskolás lányokat várnak, akik érdeklődnek az építészet iránt, egyúttal izgalmas, élményközpontú, kreatív és játékos feladatok segítségével szívesen megismerkednének az építészet sokszínűségével. A feladatok mellett az Építészmérnöki Kar oktatóinak rövid prezentációi segítik majd a pályaválasztás előtt álló lányok orientációját.

A Lányok napja alkalmából kifejezetten lányos tematikával gazdagítják a programot!

Okoslányoké a jövő! - Válaszd a Természettudományi vagy Építőmérnöki Kar(rier)t!

Kezdési időpont: 2019.04.30. 10:00
Várható befejezés: 2019.04.30. 15:00
Helyszín: BME laboratóriumok
Találkozási pont: BME Központi épület aula

A Természettudományi Kar és az Építőmérnöki Kar közös programján lesz:

• boszorkánykonyha, azaz vízkémiai laborfoglalkozás,
  • ábrázoló geometria a mindennapokban
  • szerkesztés és hajtogatás
  • ismerkedés a drónokkal,
  • megmutatják, mit rejt a reaktor, és melyik az egyik legszebb egyetemi olvasóterem.

A Lányok Napját a Nők a Tudományban Egyesület szervezi, a részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.

Az elmúlt években 250 iskolából több mint 10.000 fiatal lány szerzett inspirációt jövőbeli elhelyezkedéséhez a legjobb technológiai vállalatok, egyetemek és kutatóintézetek programjain. Az idei rendezvény fővédnöke Polgár Judit magyar sakkozó, nemzetközi nagymester, nyolcszoros sakkolimpikon.

– GI –