Évindító Kancellári Értekezletet tartottak a BME-n

2020. február 17-én a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem adott otthont a felsőoktatási intézmények kancellárjai részére szervezett szakmai értekezletnek.

A program során Palkovics László innovációs és technológiai miniszter előadásában vázolta a magyar gazdaságpolitika stratégiai irányait, valamint az energia- és klímastratégia célkitűzéseit.

Bódis József felsőoktatásért, innovációért és szakképzésért felelős államtitkár részletesen beszámolt a felsőoktatást érintő, 2020-2022 között megvalósítandó feladatokról.

Bács Zoltán, a Debreceni Egyetem kancellárja vagyongazdálkodási, vagyonkezelési témában szólalt fel.

Pavlik Lívia, a Budapesti Corvinus Egyetem kancellárja pedig a finanszírozási rendszer felülvizsgálatáról beszélt.

Az előadássorozatot követően az értekezlet résztvevői megtekintették az aznap átadott BME Z10 startup inkubációs központot.

Fotó: Philip János