Magyar egyetemisták, fejlesztők segíthetnek a koronavírus okozta krízishelyzetben

Még lehet jelentkezni a Hack the Crisis Hungary 48 órás online hackathonra, amelynek idei versenykategóriái a járványhoz kapcsolódnak.

Magyarország 13. országként csatlakozik az Észtországból indult Hack The Crisis kezdeményezéshez, amelyben a résztvevők egy 48 órás, online hackathon keretei között szállíthatnak gyors informatikai megoldásokat a járványügyi vészhelyzet idején a különféle ágazatokban és ellátórendszerekben első vonalban szolgáló szakemberek és szervezetek, valamint a civilek, a közösségek, illetve az oktatási intézmények számára.

A különféle hosszúságú és típusú hackathonokon a versenyzők csapatban alakítanak ki koncepciókat valós problémákra, néhány nap leforgása alatt.

Hazánkban 2020. április 3-5 között megrendezett online Hack The Crisis Hungary hackathonban négy kategóriában – ”Ments életeket!”, ”Ments meg közösségeket!”, ”Ments meg vállalkozásokat!” és a ”Mentsd meg az oktatást!” – indulhatnak majd az egyetemi hallgatók, fejlesztők.

A Hack The Crisis Hungary eseményhez néhány nap alatt több mint 30 ország csatlakozott.

További részletek a hazai verseny menetéről, regisztrációjáról a rendezvény honlapján és Facebook-oldalán találhatók.

– GI –
Bélyegkép forrása: hwsw.hu