Tanévnyitó

Hamarosan megkezdődik a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem 239. tanéve. Az ünnepélyes tanévnyitón Józsa János rektor tart köszöntőt.

Az esemény kiemelt vendégeként beszédet mond Freund Tamás, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke, Dale A. Martin, a Siemens Zrt. elnök-vezérigazgatója, valamint Horváth Péter, a Nemzeti Pedagógus Kar elnöke.

Az elsőéveseket Szili Ákos, a BME Egyetemi Hallgatói Képviselet elnöke és Murai László, a HÖOK elnöke köszönti majd. A rendezvény zárásaként minden Kar képviseletében, egy-egy hallgató teszi le esküjét és válik a Műegyetem polgárává.

A járványhelyzetre való tekintettel az ünnepség zártkörű lesz, de bárki élőben követheti 2020. szeptember 4-én, pénteken 10 órától a Youtube-on, az alábbi lejátszási lehetőségre kattintva.