9,2 milliárd Ft támogatás a BME Science Park programjához

A Kormány március 30-i döntése szerint húsz felsőoktatási intézmény közel 200 milliárd Ft támogatásban részesül.

Ezeket a támogatásokat infrastruktúrafejlesztésre, tudományos és innovációs parkok megújítására használhatják fel.

A Palkovics László innovációs és technológiai miniszter által ismertetett döntés szerint a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem 9,2 milliárd Ft-ot kap a keretből. Az erről szóló Támogatási Szerződés elkészült.

A támogatás a BME Science Park Program elismerését jelenti és lehetőséget biztosít a programban meghatározott infrastruktúra fejlesztések folytatására. A 2020-ban megkezdett program keretében jött létre a „BME Z10” Startup Központ, és épült meg Műegyetem első Budapesten kívüli telephelye, a BME Balatonfüredi Tudáscentrum.

BME Balatonfüredi Tudáscentrum

A most megítélt támogatás lehetővé teszi a V2-Goldmann épületek helyén épülő BME Innovációs és Fejlesztési Központ fejlesztés megkezdését (tervezés) és olyan további intézkedéseket, mint pl. a BME-MOL együttműködésben megvalósuló, a társaság jelenlegi székházának egyetemi célú hasznosítása.

Innovációs és Fejlesztési Központ látványterve

BME Kancellária