Hallgatók és oktatók ismeretterjesztő cikkeit díjazták a műegyetemi cikkpályázaton

Kutatók és hallgatók ismertették vizsgálódásaikat az érdeklődő nagyközönségnek a tudományt népszerűsítő versenyen.

A műszaki tudományok legfrissebb eredményeinek széles körű megismertetésére és népszerűsítésére hirdetett cikkpályázatot a Műegyetem oktatói, kutatói és hallgatói részére a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, valamint a Pro Progressio Alapítvány és az Élet és Tudomány.

A pályázatra kutatási projektek (például az Új Nemzeti Kiválóság Program, illetve tudományos diákköri munka keretében) születő eredményeit összefoglaló ismeretterjesztő írásokat vártak a szervezők, amelyekben a pályázók közérthető módon mutatják be saját kutatásukat, annak célját, módszerét, eddigi vagy várható eredményeit és tudományos vagy gyakorlati hasznosíthatóságának lehetőségét. A díjazott írásokat az Élet és Tudomány megjelenteti.

A június 8-i ülésen a zsűri az alábbi pályázatok díjazásáról döntött:

Kutatói-oktatói kategória:

1. díj: Molnár Kolos (BME Gépészmérnöki Kar, Polimertechnika Tanszék)

A jelen és a jövő arcmaszkjai

1. díj: Herman Tibor (BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar, Szélessávú Hírközlés és Villamosságtan Tanszék)

SMOG-2, újabb kísérletek a PocketQube kategóriában

1. díj: Szöllősi Ágnes (BME Kognitív Tudományi Tanszék)

Mitől lesz egy esemény emlékezetes?

Új Nemzeti Kiválóság Programmal összefüggő kutatatással kapcsolatos pályamunkáért járó elismerő oklevél: Molnár Kolos és Szöllősi Ágnes

Zsűri elismerő oklevele:

Géczy Attila (BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar, Elektronikai Technológia Tanszék)

Áramkört a fritőzből – a gőzfázisú forrasztásról

Hallgatói kategória:

1. díj megosztva:

Bognár Zsófia (BME Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar, Szervetlen és Analitikai Kémia Tanszék)

MikroRNS – a szívinfarktus potenciális biomarkere?

és

Jenei Attila Zoltán (BME Informatikai és Villamosmérnöki Kar, Távközlési és Médiainformatikai Tanszék)

Parkinson-kór non-invazív módszereken alapuló felismerése, monitorozása

1. díj: Alekszejenkó Levente (BME VIK, Méréstechnika és Információs Redszerek Tanszék)

Parkolóhely 450 Ft-ért először, másodszor, elkelt!

1. díj megosztva

Buda Kata (BME VBK, Alkalmazott Biotechnológia és Élelmiszertudományi Tanszék)

Mozogjunk együtt! – A baktériumok helyváltoztató mozgásformái

és