Műegyetemi oktatók kitüntetései a Magyar Tudomány Ünnepén

A Magyar Tudomány Ünnepe november 3-i nyitóünnepségén került sor a rangos elismerések átadására.

A Magyar Tudományos Akadémia Elnöksége kiemelkedő tudományos életműve elismeréseként Eötvös József-koszorúval tüntette ki Dr. Lantos Bélát, az MTA doktorát, az Irányítástechnika és Informatika Tanszék professor emeritusát az optimális irányítások elmélete, a robotok identifikációja, az intelligens robotok, az ember nélküli járművek irányítása és a háromdimenziós képfeldolgozás kutatásában elért, nemzetközileg is elismert eredményeiért, valamint iskolateremtő oktató-nevelő munkájáért.

Simonyi Károly mérnöki díjat kapott Dr. Kurutzné dr. Kovács Márta, az MTA rendes tagja, a Tartószerkezetek Mechanikája Tanszék egyetemi tanára a szerkezetek nem sima, nem lineáris viselkedésének elméleti és numerikus vizsgálatában végzett kiemelkedő oktatói és kutatói tevékenységéért, a módszerek interdiszciplináris alkalmazásában elért eredményeiért, példaértékű iskolateremtő tevékenységéért.

Wigner Jenő-díjat vehetett át Dr. Sükösd Csaba, a fizikai tudományok kandidátusa, a Nukleáris Technikai Intézet igazgatóhelyettese, a Nukleáris Technikai Tanszék egyetemi docense, a nukleáris fizika egyetemi oktatásában és a nukleáris ismeretek középiskolai oktatásának megalapozásában végzett kimagasló tevékenységéért.

Hevesy György-díj a nukleáris kutatásért díj fiatal kutatóknak létesített II. kategóriájában részesült elismerésben Reiss Tibor, a Nukleáris Technikai Intézet PhD hallgatója „Szuperkritikus nyomású vízzel hűtött reaktor csatolt reaktorfizikai-termohidraulikai elemzése” című disszertációjáért.