Mobil eszközökkel támogatott tanulás

Szervezés:
BME-egyetem
Kapcsolattartó:
Dr. Charaf Hassan (hassan@aut.bme.hu), Dr. Forstner Bertalan (bertalan.forstner@aut.bme.hu)

A programon egy vitaindító előadásban bemutatjuk a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszékén működő mobilkutató-csoport kezdeményezéseit biofeedback-alapú, tablet eszközökön futó oktatási rendszer létrehozására különböző oktatási partnerintézményekkel. A különböző területeken, mint például az olvasási- és megértési diszfunkcióval küszködő gyermekek segítését, a Kodály-módszer használatával történő korai zenei fejlesztést, önálló hangszeres zenetanulást stb. célzó alkalmazásokon keresztül vizsgáljuk a megközelítésünk létjogosultságát. Bemutatjuk a különböző visszacsatolások (EEG, szívritmus, stb.) használatának lehetőségét és jelentőségét, valamint az általunk tervezett és fejlesztett keretrendszert, amely segítségével az oktatójátékok számára a szenzorok adataiból a nehézségi fokra, jutalmazására stb. tudunk automatikusan javaslatot tenni. Az előadás után megvitatjuk a lehetőségeket és irányokat.