A Műegyetem ismét a legjobb hazai egyetem a Webometrics listán

Újra három magyar egyetem jutott a világ 500 legjobb felsőoktatási intézménye közé a Webometrics 2012-es rangsorában.

Egyetemünk nagyot javított 2011-es helyezésén: a legfrissebb rangsorban ismét a legjobb magyarországi egyetem, a világban a 277. helyen szerepel. Ezzel majdnem 40 helyet ugrott előre a tavalyi 314. helyről.

Az Egyetemek Webometriai Rangsorát (Webometrics Ranking of World Universities) a Spanyol Nemzeti Kutatótanács Cybermetrics Lab részlege készíti. A rangsor több ezer, weboldallal rendelkező felsőoktatási intézményt és kutatóintézetet fed le és nemcsak a kutatási eredményekre összpontosít, hanem olyan mutatókat is használ, amelyek mérhetővé teszik az intézmények Weben megjelenő tudományos tevékenységét. Ezek a mutatók: a négy keresőmotor által talált weboldalak száma, a Yahoo Search segítségével megbízhatóan megtalált egyedi külső linkek teljes száma, a négy meghatározott formátumú publikációk száma (a különféle file-formátumok tudományos és publikációs tevékenységhez fűződő relevanciájának értékelése, illetve ezek volumenének figyelembevétele után), valamint a Google Scholarban megtalálható cikkek és hivatkozások száma tudományterületenként.

Az első 10 hazai egyetem eredményei:

Egyetem Világrangsorban
elfoglalt helyezés