Műegyetemi építészhallgatók aktív részvétele energiatudatos tervezési pályázaton

A Magyar Energia Hivatal március elején hirdette meg tervpályázatát.

A Takarékoskodj a Föld energiájával! elnevezésű pályázaton a legaktívabbak a BME építésztanulói voltak, de szinte az ország összes építészképzést folytató felsőoktatási intézményéből jelezte részvételét pályázó.

A pályázat célja, hogy felhívja a leendő építészek figyelmét arra, hogy az év elején elfogadott Nemzeti Energiastratégia 2030 prioritásaival összhangban fontos a természeti környezetünk építőipari túlterhelésének csökkentése, s mindez a jó tervek elkészítésnél kezdődik. A pályázók feladata egy szabadon választott meglévő lakóépület fenntartható felújításának-bővítésének vagy egy új építésű lakóépület ökologikus szemléletű építészeti és épületszerkezeti tervezése. A pályamunkákat május 7-ig kell elkészíteniük a diákoknak.