Folytatódnak a japán-magyar közös kutatások a Műegyetemen

Újabb 3 évvel meghosszabbították a Műegyetem és a japán kormány távközlési és informatikai kutatóintézete, az NICT közötti, 2008-ban indított tudományos együttműködést. A közös munka keretében eddig kutatócserék történtek, több rangos nemzetközi tudományos publikáció látott napvilágot, valamint konferenciát is rendeztek. A kutatások elsősorban a nagysebességű optikai távközlés területét érintették. Az együttműködést további területekre is kiterjesztik, a közös munkába a Távközlési és Médiainformatikai Tanszék (BME TMIT) Beszédtechnológia laboratóriuma is bekapcsolódik. A laboratórium máris tagjává vált a japán kezdeményezésre alakult U-STAR (Universal Speech Translation Advanced Research Consortium) kutató konzorciumnak, amelynek célja közvetlen beszéd-beszéd fordítógép készítése.