"Duna-parti esték" c. rendezvény

Szervezés:
BME-egyetem
Kapcsolattartó:
Mérnöktovábbképző Intézet - Mészárosné Merbler Éva (463-2471)

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem és a Budapesti Corvinus Egyetem kiemelt fontosságú feladatának tekinti, hogy hozzájáruljon a műszaki és a közgazdasági értelmiség közös gondolkodásához. Végzett hallgatóink, de a világban végbemenő fejlődés is azt bizonyítja, hogy összhangra van szükség a műszaki és a gazdasági terület között, szót kell értenie egymással a mérnököknek és a közgazdászoknak. A technológiai fejlődés nem független a gazdaságpolitikától, nem exogén tényező, ahogy ezt makroökonómiai modellekben szokták tárgyalni, hanem szoros kapcsolat van köztük, folyamatos kölcsönhatásban fejlődnek. Ez nem csak a növekedési statisztikában, hanem a műszaki és gazdálkodási kultúra közötti viszonyban is megjelenik. A termelési kultúra, ami a növekedés és a fejlődés hajtóereje, nem képzelhető el fejlett műszaki és gazdálkodási kultúra nélkül.
Ezt a célt szolgálja rendezvénysorozatunk, a Duna-parti esték. Ennek keretében egy-egy témát, vizsgálunk meg közösen, mérnökök és közgazdászok. A téma körbejárásához mindig két előadót kérünk fel, akik felvezetőikkel segítik a műszaki és a gazdaságpolitikai szempontok megértését és ezt követi a kötetlen eszmecsere.

Az első alkalom témája: „Gazdaság- és technológiapolitika”.
A felkért előadók: Bod Péter Ákos, egyetemi tanár, intézetigazgató, Budapesti Corvinus Egyetem és Hronszky Imre egyetemi tanár, EU technológiapolitikai szakértő, BME
Az előadásra mindenkit szeretettel várunk.

A részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.

Regisztráció: evameszaros@mti.bme.hu címen

Csatolmány: