Húsz éves a BME Nagysebességű Hálózatok Laboratóriuma

Az űrből küldött üzenetet a Masat1 a BME Nagysebességű Hálózatok Laboratóriuma húszéves fennállásának évfordulója alkalmából. A műhold, akárcsak a laboratórium, az Ericsson és a Műegyetem ipari-egyetemi kooperációjának nagy jelentőségű projektje, az Ericsson kutatási világhálózatának első magyarországi tudományos kompetencia központja. A laboratórium az elmúlt húsz év alatt a hazai telekommunikációs hálózatkutatás egyik legfontosabb tudományos műhelyévé fejlődött, s az egyetem más tanszékeiről is csatlakoztak hozzá tudósok, hallgatók. Az elmúlt húsz évben több mint 80 PhD hallgató szerzett a laboratóriumban tudományos fokozatot, 30 technológiai szabadalom és 600 tudományos publikáció látott napvilágot.