A Műegyetemi Zenekar hangversenye Pechan Rudolf koncertmester emlékére

Időpont:
2014. május 19. 19:30
Helyszín:
Zeneakadémia (Budapest, Liszt Ferenc tér 8.)
Kategória:
Szervezés:
külső
Kapcsolattartó:
mez1896@gmail.com

A Műegyetemi Zenekar következő koncertjét 2014. május 19-én tartja a Zeneakadémián. A műsoron az alábbi két mű szerepel:

Beethoven, Ludwig van: István király nyitány, Op. 117 és Mahler, Gustav: 1. szimfónia (Titán)

A Műegyetemi Szimfonikus Zenekarért Alapítvány ezt a hangversenyt eredetileg Pechan Rudolf 40 éves koncert­mesteri jubileumának ünneplésére szervezte, így műsorát még koncertmesterük választotta. Pechan Rudolf tavaly decemberi halálával lezárult a Műegyetemi Zenekar eddigi, 118 éves történetének egy jelentős szakasza, amelynek meghatározó személyisége ő volt. Rá emlékeznek ezzel a hangversennyel, és egyben megköszönik és ünnepel­ik azt az eredményes negyven évet, amelyet az életéből szeretett zenekarának ajándékozott, mint koncert­mester és művészeti vezető.

A Pechan Rudolf koncertmester emlékére rendezett hangverseny kapcsán a Klubrádió interjút készített Köteles Gézával, a Műegyetemi Zenekar karmesterével a szerdánként jelentkező Felütés című klasszikus zenei műsor május 7-i adásában. A beszélgetés itt hallgatható meg.

A karmester a hangverseny napján a Bartók Rádióban is hallható lesz, a Muzsikáló reggel című műsor 7 óra előtti szakaszában.