Új spin-off céget alapít a BME intelligens leolvasási módszerére

Több céggel is tárgyalnak a RemoteSense technológia használatáról, valamint tervezik a globális piacra kijuttatását is.

Piaci felmérése során a BME arra jutott, hogy a közműórák intelligens leolvasási módszerére indított kutatása jó üzleti lehetőségeket rejthet, hiszen a ma használatban lévő úgynevezett okosmérők többsége viszonylag sokat fogyaszt és külső áramellátás nélkül nem képes éveken keresztül önállóan működni. Az új, hatékonyabb mérőeszközt tervezésének projektjét Lendvai Károly, a Híradástechnikai Tanszék doktorandusza irányította. Az így megszületett RemoteSense nevű alkalmazással nagyobb távolságra juttatható el az információ, és a frekvencia majd minden országban szabadon használható. A tervezésnél kezdetektől fogva fő szempont volt az alacsony fogyasztás is, a szerkezet egy darab ceruzaelemmel akár két-három évig is működik. A hálózatszerű működés során az eszközök egymásnak adják tovább az információt, ezért csak a központi szerkezeteknek van internetelérésük, a hálózat külsőbb részein lévőknek nincs, ami jelentősen csökkenti a kommunikációs költségeket.

A RemoteSense technológia bemutatásával a legjobb megjelenésért, prezentációért járó díjat kapta a Kft. a június elején megrendezett TechShow-n, ahol 21 csúcstechnológiai találmányt választott ki egy független szakértői zsűri.http://remotesense.eu

Szabó Sándor, az egyetemi ötletek piacosításával foglalkozó BME-Infokom Innovátor Nonprofit Kft. ügyvezetője szerint a technológia kiválóan alkalmazható többek között környezetvédelmi felügyeletre, intelligens otthonok vezérlésére, beltéri helymeghatározásra, gépipari eszközök diagnosztizálására és precíziós agrártermelés támogatására.