Műegyetemisták a National Instruments Rendszermérnöki Kiválósági Központjában

Azok a BME-s diákok, akik az NI-hoz köthető projektet választanak, lehetőséget kapnak arra, hogy rendszeresen dolgozhassanak ott. A vállalat Infoparkban található, több mint 200 millió forint értékű berendezéssel felszerelt laborjában, ahol az itt elérhető high-tech hardver és szoftver eszközökkel a tananyaguk részét képező különféle projekteket valósíthatják meg, továbbá szakmai fejlődésükhöz és projektjeik befejezéséhez az NI mérnökeitől támogatást kaphatnak. Ez egy igen értékes szakmai gyakorlat, amely egyrészt az oktatás korszerűsége és színvonala, másrészt a diákok jövője szempontjából is nagy jelentőségű. A cél, hogy egyre több leendő mérnök használhassa a National Instruments csúcstechnológiáját. A vállalatnak a rádiófrekvenciás technológiák és megoldások az egyik legfontosabb stratégiai fejlesztési területe, amely egy speciális tudományterület Egyetemünkön is (a Villamosmérnöki és Informatikai Kar Szélessávú Hírközlés és Villamosságtan Tanszéke foglalkozik ezzel).