BME Építőmérnöki Szakmai hét

BME-hallgató
Kapcsolattartó:
Oláh Renáta

Idén ősszel is megrendezésre kerül a BME Építőmérnöki Karán az elmúlt években nagy sikerűvé vált Szakmai Hét. Az Építőmérnöki Kar Kari Hallgatói Tanácsának Rendezvényszervező Bizottsága és a Zielinski Szilárd Szakkollégium közreműködésével létrejövő rendezvényen legfőbb célunk szorosabbá fűzni az építőiparban tevékenykedő cégek és a Kar hallgatói közti kapcsolatot.

Kiemelten fontosnak tartjuk, hogy a leendő mérnökök közelebbről megismerkedjenek a szakmájukkal, bővíteni tudják az egyetemen szerzett elméleti tudásukat, ezzel is elősegítve azt, hogy tapasztaltabb mérnökként távozzanak Karunkról. A résztvevők megismerhetik a legkorszerűbb építőanyagokat, technológiákat, továbbá olyan kirándulásokon és gyárlátogatásokon vehetnek részt, ami nem mindenkinek adatik meg tanulmányai során. Ezeken a programokon szerteágazó ismeretekre tehetnek szert, mely későbbi pályájuk során nagy hasznukra válik.

Honlapunkon bemutatjuk az Építőmérnöki Szakmai Hét eseményeit, melyek között reményeink szerint mindenki megtalálja a számára érdekes programokat. Az előző évekből jól ismert, már-már hagyománnyá vált versenyeinken idén is újra megmérettethetik magukat a csapatok. A hétfői napon kerül megrendezésre a XV. Hídépítő verseny, mely óriási népszerűségnek örvend. A Hídépítő verseny mellett újra megrendezésre kerül a Holcim Beton Próbakocka-készítő, a Sika Építéskémiai és a Geodézia verseny, illetve a Szakmai Vetélkedők. Idén újabb versenyekkel igyekszünk bővíteni a Szakmai Hét programjait. Először kerül megrendezésre a Magyar Doka Zsalutechnika Kft. betonzsalu összeszerelő versenye, valamint a Tondach-Wienerberger-Semmelrock cégcsoport szakmai vetélkedője is.

A kirándulásokra és versenyekre a weblapon keresztül lehet jelentkezni! Figyelem! A helyek korlátozott számban állnak rendelkezésre!

Részletes program: http://www.sz7.epito.bme.hu/programok/