Vágj bele! Kezdj vállalkozni!

Időpont:
2014. október 29. 16:00 és 18:30 között
Helyszín:
BME Innovációs Labor, V1-es épület,C szárny (Egry József utca 18., Bejárat: V1-V2 épületek közötti udvarról, a sorompón túl)
Kategória:
Előadás
Szervezés:
BME-hallgató
Kapcsolattartó:
Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) Demola Budapest, Műegyetemi Technológia és Tudástranszfer Iroda és a Hallgatói Innovációs Központ

Az Amerikai Kereskedelmi Kamara (AmCham) és a Magyar Kockázati és Magántőke Egyesület (HVCA) több éve közösen szervezi a „Vágj bele! Kezdj vállalkozni!” című interaktív előadás és szakértői beszélgetés sorozatot, amely lehetőséget kínál a hallgatóknak arra, hogy megismerkedhessenek fiatal és sikeres magyar vállalkozókkal, akik őszintén mesélnek arról, hogyan jutottak el az „ötlettől” a megvalósulásig, melyek voltak a legfontosabb kezdőlépések saját vállalkozásuk elindításakor.

Az előadást követően egy pénzügyi, vállalatirányítási és HR-szakértők, valamint kockázati és magántőke befektetők részvételével zajló moderált panel világít rá azokra a döntési helyzetekre, amelyekre –az egyedi eseteken túlmutatóan – mindenkinek fel kell készülni, aki vállalkozni szeretne. A rendezvényen a szakértők külön hangsúlyt helyeznek a mai piac kínálta finanszírozási lehetőségek bemutatására.

A szervezők nem titkolt célja, hogy a vállalkozó kedvű hallgatókat ötleteik megvalósítására, valamint vállalkozás indítására ösztönözze.

A részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.

Szervezők:

Amerikai Kereskedelmi Kamara (AmCham)

Magyar Kockázati- és Magántőke Egyesület (HVCA)

Téma: KEZDŐLÉPÉSEK SAJÁT VÁLLALKOZÁS LÉTREHOZÁSÁNÁL ÉS KIHÍVÁSOK A CÉG BŐVÍTÉSEKOR

A Program:

Mikor?

Mi?

Ki?

Köszöntő

Dékány Donát, a Hallgatói Innovációs Központ vezetője

Solti Előd, a Solti & Partners Consulting Kft. ügyvezető partnere, az AmCham Társaságirányítási és Átláthatósági Bizottságának tagja

16:05

Ötletből a „megvalósításig”, hogyan?

Vig Virág, alapító, Virivee

16:30

A vállalkozó története

Prekopcsák Zoltán, társalapító, Radoop; VP - BigData,  RapidMiner