A 2014-es PALOTÁS LÁSZLÓ DÍJ átadása

Időpont:
2014. december 01. 14:00 és 16:00 között
Helyszín:
K épület Díszterem, 1. emelet 2. terem (1111 Budapest, Műegyetem rkp. 3.)
Kategória:
Szervezés:
BME-egyetem
Kapcsolattartó:
Dr. Balázs L. György

A fib (Nemzetközi Betonszövetség) Magyar Tagozata díjátadó ünnepsége a Műegyetem Dísztermében.

A 2014. díjazottak:

Orosz Károly okl. mérnök, ügyv. igazgató A-Híd Építő Zrt.

Dr. Tariczky Zsuzsanna okl. építészmérnök, okl. építőipari minőség-vizsgáló szakmérnök ny. műszaki főtanácsos A-Híd Építő Zrt.

A 2014. évi Palotás László-díjakat ifj. Prof. Dr. Palotás László adja át.

A díjátadás programja

Megnyitó - Dr. Balázs L. György, a fib (Nemzetközi Betonszövetség) Magyar Tagozatának elnöke

Üdvözlő szavak - Prof. Dr.-Ing. Gallus Rehm

A Kuratórium döntésének ismertetése - Zsömböly Sándor, a Kuratórium elnöke

Az ünnepség keretében az érdeklődők meghallgathatják a díjazottak előadását, valamint a díjazottak műveiből készült kiállítást.

A Palotás László-díj támogatója: BME Építőanyagok és Mérnökgeológia Tanszék

A fib Magyar Tagozata (továbbiakban fib MT) a beton-, és feszített vasbetonszerkezetek körében kifejtett kiemelkedő mérnöki teljesítmények szakmai elismerésére és díjazására 2000-ben alapította meg a PALOTÁS LÁSZLÓ-DÍJAT. A kitüntetés a tervezés, a kivitelezés, a kutatás-fejlesztés és az oktatás, valamint az csatlakozó területeken elért kimagasló eredményekért adományozható. A díjra azok a magyar alkotók jogosultak, akik tevékenységükkel jelentősen segítették a vasbetonépítési kultúra fejlődését, öregbítették a szakma hazai és nemzetközi hírnevét és lehetőleg tagjai a fib Magyar Tagozatának.

A PALOTÁS LÁSZLÓ-DÍJ kuratóriumának tagjai a 2007-2014. évekre Zsömböly Sándor elnök (tervezés, kivitelezés) Dr. Almási József tag (tervezés, kivitelezés) Dr. Dalmy Dénes tag (tervezés, kivitelezés) Dr. Józsa Zsuzsanna tag (oktatás, kutatás) Dr. Madaras Gábor tag (fejlesztés,a fib MT alelnöke) Vörös József tag (kivitelezés, üzemeltetés) Tápai Antal tag (szerkezetgyártás).