2nd Grandmaster PhD Workshop in Physics, 2015

BME-egyetem
Kapcsolattartó:
BME Fizika Tanszék

A tavalyi évben először került megrendezésre Augsburgban a BME Fizika Tanszékének és az Augsburgi Egyetem Kísérleti Fizika V. Tanszékének közös diákkonferenciája, a Grandmaster PhD Workshop. Az esemény a két intézmény egyre szorosabbá váló tudományos együttműködésének köszönhetően jött létre és remek lehetőséget nyújtott arra, hogy tanszékeken dolgozó PhD és mesterszakos hallgatók angol nyelven prezentálják aktuális kutatási eredményekiet, megvitassák közös projektjeik helyzetét, további terveiket.

A tavalyi esemény sikere után évente megrendezésre kerülő konferenciasorozatot szeretnének a szervezők útjára indítani, melyet idén a BME Fizika Tanszéke rendez.

A workshopra és a "skyrmion-napra" a fenti két intézet hallgatói mellett, idén már egyéb közép-európai egyetemekről és kutatóintézetekből is jelezték részvételüket hallgatók. (Tallin, Lausanne, Prága, Bécs, ELTE stb.)

A konferencia főszervezői:

Prof. Alois Loidl - (Universität Augsburg; Lehrstuhl für Experimentalphysik V)

Dr. Joachim Deisenhofer - (Universität Augsburg; Lehrstuhl für Experimentalphysik V)

Dr. Kézsmárki István - BME Fizika Tanszék, MTA-Lendület Magneto-optikai kutatócsoport)

A konferencia 2. napján ( szeptember 08.)  plenáris előadásokat tartanak neves előadók az ún. skyrmionok fizikájáról, amely napjaink szilárdtestfizikai kutatásainak egy új, izgalmas és egyre intenzívebben kutatott területe. (Nature group cikkek az idén a témában)

Az esemény honlapja: 2nd Grandmaster PhD Workshop

The workshop aims at providing a forum for PhD students to present their best results for a scientific community, yet in a colloquial atmosphere. PhD and young postdoc participants can either contribute with oral (25 minutes + 5 minutes for discussions) or poster presentations. There is no registration fee for the participants.

The highlight of the workshop will be a one-day-session of plenary talks about the fundamental aspects and potential applications of skyrmions. Plenary talks will be held by distinguished scientists including Dr. Ulrich K. Roessler, Prof. Achim Rosch and Prof. Roland Wiesendanger.

The organizers, Alois Loidl, István Kézsmárki and Joachim Deisenhofer