Test és lélek kapcsolataink tükrében

Időpont:
2015. november 11. 18:45 és 20:30 között
Helyszín:
Központi épület 1. em. 72.
Kategória:
Előadás
Szervezés:
BME-hallgató
Kapcsolattartó:
BME HSZI Hallgatói Tanácsadási Osztály

Az előadásban tisztázásra kerülnek a pszichoszomatikával kapcsolatos főbb fogalmak, és azok az elméletek, amik rávilágítanak a test, lélek és kapcsolataink szerves kölcsönhatására: a szülő-gyermek kötődés, párkapcsolati és családi jellemzők alapérzésekben, stressz-érzékenységben, pszichoszomatikus zavarokban betöltött szerepére. Milyen személyes jellemzők, kapcsolati minták vehetnek részt a pszichoszomatikus tünetek kialakulásában? Hogyan? „Mire jó” egy tünet? Kapcsolatainkban élve milyen rendszer-szintű, egyéni és kommunikációs problémák, illetve védőtényezők befolyásolják alapvető mértékben testi-lelki egészségünket?

Előadó: Szalai Tamás Dömötör pszichológus, családterapeuta, egyetemi tanársegéd

Klinikai és egészségpszichológiát, NLP-t, pár-és családterápiát tanultam. A Mentális Egészségtudományok Doktori Iskolában evészavarok és kötődés témáiban kutatok. Öt középsikolában voltam pszichológus, majd az NRSZH szakértőjeként és az NDI tanácsadójaként dolgoztam. A Magatartástudományi Intézet munkatársaként orvosi pszichológiát, kommunikációt, pszichoszomatikát tanítok. A Pszichoszomatikus Szakrendelőben evészavarosoknak tartunk családterápiát és csoportokat. Örömömre évek óta pár- és családterápiával foglalkozom, és hiszem, hogy valami az emberek között javul meg, amitől igazán átalakul az élet.

Az előadás ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

További információ az előadássorozatról itt található.