Adaptív oktatójátékok - egyénre szabott kihívások biológiai visszacsatolással

Időpont:
2015. november 20. 15:00 és 17:00 között
Helyszín:
Q épület B szárny 203-as terem
Kategória:
Workshop
Szervezés:
BME-egyetem
Kapcsolattartó:
Dr. Forstner Bertalan

Program:

• Az Adaptív oktatójátékok koncepciójának ismertetése és az elmúlt időszak kutatási eredményei
  • Beszélgetés a "Biofeedback eszközökkel támogatott adaptív oktatójátékok" témakörben

A mobil alkalmazásboltokból rengeteg, különféle korosztálynak szánt oktatójáték érhető el. Ezek legnagyobb hátránya, hogy nehezen vagy egyátalán nem alkalmazkodnak a játékos képességeihez. Így a tanulás elég hamar frusztrációval, unalommal, vagyis az alkalmazásból való kiszállással végződik.
A tanulás során cél lehet fenntartani a pszichológiában jól ismert flow élményt, amikoris a játékos a képességeinek határán, erőfeszítéssel épp elérhető, de egyre nehezebb feladatokat kap, valamint erőfeszítéseiért látható jutalmat (pontot stb.) kap. A két koncepció összekötésére olyan keretrenszert hoztunk létre, amely biológia visszacsatolás eszközeit (EEG, EKG, szemmozgás követése, stb.) felhasználva az oktatójáték nehézségi szintjét folyamatosan utánállítja, a jutalmazásra javaslatot tesz.

A workshop során a keretrendszer működését, eszközök illesztését, osztályzó algoritmusokat, illetve konkrét oktató alkalmazásokat elemzünk.

További részletek a Magyar Tudomány Ünnep honlapján.