LIGHTtalks: Careers in Photonics

BME-egyetem
Kapcsolattartó:
Atomfizika Tanszék

A LIGHTtalks a Fény Nemzetközi Éve keretében megrendezett rendezvény, amelynek keretében a fotonika tudományterület sikeres, fiatal szereplői mutatják be érdekes életpályájukat és a munkájukban rejlő szakmai kihívásokat egy kötetlen beszélgetés keretében. Az esemény lehetőséget nyújt arra, hogy a diákok találkozhassanak az egyetemünkön végzett, fotonikával foglalkozó, legkiválóbb fiatal kutatókkal és mérnökökkel.

Azon diákok és BSc egyetemi hallgatók számára, akik még a pályaválasztás ill. specializáció előtt állnak, ez egy kiváló lehetőség, hogy tájékozódhassanak és megerősítést nyerhessenek jövőbeni tanulmányaikat illetően. Az előadásokat kérdés/válasz szekció követi, ahol bátran lehet kérdezni - kötetlenül, szabadon!
Az eseményen részt vesz az épülő szegedi ELI "szuperlézer" központ delegációja is, akik a tudomány élvonalába tartozó infrastruktúra fejlesztésének érdekességeiről beszélnek majd.

Program:

12:30 – 13:00 Kapunyitás, gyülekezés
13:00 – Köszöntő:  Dr. Koppa Pál egyetemi tanár, BME Atomfizika Tanszék tanszékvezetője
13:15 – Fény éve 2015 előadás: A fotonika vívmányainak rövid áttekintése - Dr. Barócsi Attila, BME Atomfizika Tsz.
13:30 – Karrierfórum: egyetemünkön végzett fiatal kutatók rövid bemutatkozása karrierjük alakulásáról, beszélgetés aktuális témájukról- kötetlenül, szabadon!
14:30 – Kávészünet, kötetlen beszélgetés az előadókkal
15:00 – Érdekes fotonikai kísérletek bemutatása: Härtlein Károly, Sarkadi Tamás
15:45 – Karrierfórum folytatás: egyetemünkön végzett fiatal kutatók rövid bemutatkozásai, témájuk, karrierjük bemutatása
16:30 – Frissítők, szendvicsek, kötetlen beszélgetés az előadókkal, laborlátogatásra gyülekezés az érdeklődők számára
17:00 –  18:00 Záróesemény: Laborlátogatás az Atomfizika Tanszék optikai laborjaiban (fakultatív program)

További részletek és regisztráció.