Online személyiségünk a web 2.0 korában

Időpont: 
2015. december 02. 18:00 és 20:00 között
Helyszín: 
Központi épület 1. em. 72.
Kategória: 
Előadás
Szervezés: 
BME-egyetem
Kapcsolattartó: 
BME HSZI Hallgatói Tanácsadási Osztály

A hétköznapi élet egyre több területét alapjaiban meghatározó online tevékenységekkel kapcsolatos klasszikus kérdésfelvetések mellett (mint például a kommunikáció, az információszerzés és a gondolkodás átalakulása), az egyén személyiségének digitális megnyilvánulásai és az online létből fakadó formálódása is egyre gyakrabban kerül a kutatások középpontjába.

Az előadás elsősorban azzal foglalkozik, hogy az online közeg létrehoz-e változásokat abban, ahogyan a személyes kapcsolatainkról gondolkodunk, ahogyan azokat ápoljuk, illetve más-e az a mód, ahogyan saját magunkat bemutatni törekszünk, vagy ahogyan érzelmeinket és gondolatainkat kifejezzük. A web 2.0. legjellegzetesebb felületei, a közösségi oldalak elemzése mellett kitérünk más platformok (pl. blogok, kommentelést lehetővé tevő tartalmak) lehetséges viselkedés- és attitűdformáló hatásaira is, azt a kérdést a szemünk előtt tartva, hogy a mai ismereteink alapján bejósolható-e az internet hosszú távú hatása a személyes életünkre.

Előadó: Dr. Berta Judit, egyetemi adjunktus

Berta Judit pszichológus, a pszichológiai tudományok doktora. Diplomáját az Eötvös Loránd Tudományegyetemen szerezte 2004-ben, majd doktori fokozatát szintén az ELTÉ-n 2012-ben. Doktori témája a médiumok szocializációs hatása volt, disszertációja a serdülők érték- és modellpreferenciáinak médiahasználattal való összefüggéseit tárgyalta. Oktatási és kutatási területei: fejlődéslélektan, szocializációs zavarok, a média szocializációs hatásai. Újabban a digitális médiumok jellegzetességeivel, a serdülő- és fiatal felnőtt korosztály digitális felületekhez való viszonyrendszerének feltárásával foglalkozik.

Az előadás ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

További információ az esemény Facebook oldalán.