H-SPACE 2017

Szervezés:
BME-egyetem
Kapcsolattartó:
Kálmán Kovács (kovacsk@mail.bme.hu), László Bacsárdi (bacsardi@mant.hu)

“Integrated space systems, missions and concepts"

3. nemzetközi űrkutatási, oktatási és technológiai konferencia a Műegyetemen (H-SPACE 2017)

A BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar Egyesült Innovációs és Tudásközpontja - együttműködve a Magyar Asztronautikai Társasággal -  nemzetközi űrkutatási konferenciát szervez.

Építve a 2015-ben és 2016-ban rendezett H-SPACE 2015 és H-SPACE 2016 konferenciák sikerére, a H-SPACE 2017 konferencia lehetőséget biztosít arra, hogy magyar kutatók tudományos tevékenysége és az űrtevékenységhez kapcsolódó oktatási illetve ismeretterjesztési tevékenység széles publicitást kapjon.

A konferencia megszervezésének időszerűségét hazánk Európai Űrügynökséghez történő csatlakozásából adódó bővülő lehetőségei, valamint ezzel párhuzamosan a Műegyetemen folyó űrtevékenységek közös megjelenésének igénye adja. Időpontjának megválasztásával a Műegyetemen elkészített első magyar műhold sikeres pályára állítására és missziójára emlékezünk.

Előzetes program

További információk a konferencia oldalán találhatók.