Szakma-Diák Találkozó: Papp Nándor a protokollról

BME-egyetem
Kapcsolattartó:
BME INYK Tolmács- és Fordítóképző Központ

A 2016/17-es tanév tavaszi félévének első Szakma-Diák Találkozóján Papp Nándor tart előadást, aki arról fog beszélni, hogy egy tolmácsnak milyen szerepe van a diplomáciában, és milyen protokolláris szempontokra kell odafigyelnie.

Papp Nándor az ELTE Bölcsészettudományi Karán szerzett angol-orosz szakos diplomát, majd angol nyelvészetből doktorátust is. 40 évnyi tolmácsgyakorlattal rendelkezik valamint számos hazai és külföldi felsőoktatási intézményben tanított – többek között az ESAI Dubai Branchen, és a kiotói Ritsumeikan Egyetemen. Az elmúlt közel 25 esztendő során állam, -és kormányfői delegációk mellett tevékenykedett angol tolmácsként, 10 éven át volt Göncz Árpád egykori köztársasági elnök tolmácsa. 2011-es nyugdíjba vonulásáig a Külügyminisztérium diplomatájaként külszolgálatot teljesített tanácsosi rangban.

Az előadás angol nyelvű.

A rendezvény ingyenes, de regisztrációhoz kötött: https://doodle.com/poll/ri4wvqdaqcaukxgh