Az Európai Űrügynökség elnökének előadása

Szervezés:
BME-egyetem
Kapcsolattartó:
Egyesült Innovációs és Tudásközpont (+36 1 463 3417, info@eit.bme.hu)

EnablingInnovation # SPACE 4.0

Johann-Dietrich Wörner, az Európai Űrügynökség elnökének előadása a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen

Az ESA egy kormányközi szervezet, amely a világűr kutatásával és felhasználásával foglalkozik. Több mint 2100 alkalmazottja van, költségvetése közel 5 milliárd euró. A szervezet elnöke az 1973-as megalakulás óta most tart először nyilvános előadást Magyarországon.

A ESA 1985-ben hirdette meg első űrkutatási programját, a Horizon 2000-et, amelynek keretében több űrszondát és csillagászati műholdat is indítottak. Az azóta eltelt időszak alatt az űripar hatalmas fejlődésen ment keresztül.

De melyek ma az űrkutatás legaktuálisabb kérdései? Hogyan hat az űrkutatás fejlődése más iparágak teljesítményére? Mekkora szerepet kaphat az európai űrkutatási program a jövőben? Mit jelent számunkra az ESA által újonnan elindított Galileo rendszer?

Az előadáson való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Regisztrálni az alábbi linken lehet név, illetve e-mail cím megadásával: http://esa.eit.bme.hu/