Lányok napja a Műegyetemen

BME-egyetem
Kapcsolattartó:
VIK, GPK, KJK
A BME Magyarország vezető műszaki felsőoktatási intézménye. 8 kar, 22 BSc/BA , 43 MSc/MA szak, 14 doktori iskola, hallgatók száma 22.000 fő.A Villamosmérnöki és Informatikai Kar, a Gépészmérnöki Kar és a Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Kar bemutatóin a látogatók többek közt megismerkedhetnek az érzelemfelismerő rendszerekkel, beszédakusztikával, egészségügyi robotokkal, kipróbálhatják a mikrokohászatot, programozhatnak mobiltelefont, mozifilmeket elemezhetnek, bepillanthatnak az értágítás művészetébe, háztartási készülékek elektromágneses terét vizsgálhatják, a bátrabbak a villámlaborba is benézhetnek.Több mint 20 helyszín, személyes találkozás és beszélgetés már itt tanuló lányokkal és fiúkkal.Találkozás 9.00-kor a BME Q épület aulában.

Jelentkezési határidő: 2017.04.19.

Regisztráció a Lányok a Műegyetemen – a VIK, a GPK és a KJK közös programjára.

Regisztráció a Hiányoznak a lányok az informatikából! Az Ericsson és a BME VIK közös programja.

Részletes program hamarosan a Lányok napja oldalon.

A rendezvényen való részvételről igazolást állítunk ki!