Budapest Women Techmakers konferencia

BME-egyetem
Kapcsolattartó:
Villamosmérnöki és Informatikai Kar
A Women Techmakers egy világszintű hálózat, célja összefogni a mérnöki-informatikai területeken dolgozó, tanuló nőket.

A budapesti konferencián mindannyiunkat érintő kérdéseket járunk körbe: hogy tudjuk inspirálni és segíteni egymást, mit jelent a siker és mit jelent a siker alappillérének, mentornak lenni.

14:00 - 15:00: Regisztráció

15:00 - 16:00: A mentorok szerepe a sikerhez vezető úton
Beszélgetés Polgár Judittal, nemzetközi sakkmesterrel, Dr. Rencz Mártával, egyetemi tanárral és Bábel Gabriellával, a Microsot nagyvállalati üzletág igazgatójával arról, hogy sikerükben kik voltak azok a meghatározó szereplők, akik a háttérből támogatásukkal segítették a karrierüket, és miben nyilvánult meg ez a támogatás.

16:00 - 16:20: Női karrier női szemmel és a férfi vezetők véleményei alapján
Dr. Dunavölgyi Mária, a Corvinus Egyetemen MBA programjának programigazgatója, előadása a nők és férfiak szerepéről a felsővezetésben.

16:20 - 16:45: Kávészünet
Kis feltöltődés: szendvics, kávé, süti, jó társaság és kötetlen beszélgetés.

16:45 - 17:45: Mentornak lenni: tudástranszfer
Beszélgetés Ferenczi Andrea, a Magyar Női Karrierfejlesztési Szövetség elnöke vezetésével, a panel témája: mit jelent mentornak lenni, tapasztalt mérnökök hogyan adhatják át a tudásukat és mik azok a tevékenységek, melyek a mentoráltakat igazán segíthetik.

17:45 - 18:00: Lányok és az Informatika
A Skool rövid előadása: hogyan lehet lányokat a mérnöki pályára inspirálni. A Skool célja, hogy növeljék a lányok technológiai affinitását, és ezáltal szélesítsék a nők bevonási és foglalkoztatási spektrumát.

Az esemény ingyenes, de regisztrációhoz kötött!

További részletek a rendezvény honlapján.