Tájékoztató a rajzi alkalmassági vizsgáról - beosztással!

Időpont:
2017. május 23. 09:00 és 2017. május 24. 18:00 között
Helyszín:
Északi lépcsőház, III. emelet, Rajzi és Formaismereti Tanszék rajztermei
Kategória:
Oktatás
Szervezés:
BME-egyetem
Kapcsolattartó:
Építészmérnöki Kar
A rajzi alkalmassági vizsga tudnivalói:

A vizsga helye: BME Központi épület, 1111 Budapest XI. ker. Műegyetem rakpart 3. északi lépcsőház, III. emelet, Rajzi és Formaismereti Tanszék rajztermei.

A vizsga időpontja: 2017. május 23-24. 9:00-13:00 illetve 14:00-18:00. (A feladatok megoldására négy óra áll rendelkezésre.)

A vizsga díja: 4.000,- Ft

A befizetés módja: banki átutalással a BME Magyar Államkincstárnál (MÁK) vezetett bankszámlájára legalább egy héttel a vizsga előtt

Bankszámlaszám: MÁK 10032000-01425279

Közlemény rovatban: 21752-114-20 Rajzi alkalmassági vizsga díja Jelentkező Neve (Ha korlátozott a közlemény hossza, 21752-114-20 Rajz v. Jelentkező Neve adatokat kérjük megadni)
Igény esetén postai csekket tudunk küldeni.

Kérjük, hogy a vizsgára hozzák magukkal a következőket:
  • A postán megkapott behívólevelet,
  • személyi igazolványukat vagy egyéb, személyi azonosságot igazoló okmányt (ennek hiányában a vizsga nem kezdhető meg),
  • legalább 2 db A3 méretű rajzlapot,
  • ceruzát, rajztáblát, rajzszeget és radírt (felszerelést nem áll módunkban biztosítani),
  • a banki átutalással történő befizetés igazolását (banki vagy az internetről nyomtatott igazolást), illetve a postai befizetés feladóvevényét. A befizetési igazoláson szerepelnie kell a befizető nevének, bankszámlaszámának, a fogadó fél nevének, bankszámlaszámának, az átutalt összegnek, valamint a közlemény rovatnak.

Tájékoztatjuk, hogy a rajz alkalmassági vizsgát csak a megadott időpontban tartjuk, pótlásra nincs lehetőség. Előző években illetve más intézményben teljesített alkalmassági vizsga eredményét nem fogadjuk el. Aki a vizsgán „nem felelt meg” értékelést kap, nem vehető fel az adott jelentkezési helyre.

A rajz alkalmassági vizsgán elért eredményéről előreláthatólag június 3. után kapnak értesítést, illetve a felvi.hu felületen is elérhető lesz. A kiértékelt feladatokat a felvételiző észrevételezési jog nélkül megtekintheti 2017. június 22-én (kedden) 10.00 és 14.00 között a Rajzi és Formaismereti Tanszék K 324-es termében, ahova elsősorban azokat a jelentkezőket várjuk, akiknek nem sikerül a vizsgájuk.

Az alkalmassági vizsga szervezésével kapcsolatos esetleges kérdéseikre az (1)463-30-48 vagy az (1)463-35-21 telefonszámon, illetve a dekanihivatal@epitesz.bme.hu címen kaphatnak választ.

További információ az Építészmérnöki Kar honlapján.