Elhunyt Marosi Bálint (1970-2017)

Az ÉPK Középülettervezési Tanszék egyetemi adjunktusának temetését szeptember 11-én tartják Pécsváradon, a temető kápolnájában.

Marosi Bálint 1997-ben szerzett építészmérnöki oklevelet a BME-n. 2008-ban Summa cum laude minősítéssel kapott Doctor of Liberal Arts (DLA) fokozatot.

Magántervezői tevékenysége mellett 2006-ban kapcsolódott be az egyetemi oktatásba a Középülettervezési Tanszék tanársegédjeként, majd 2009-től adjunktusként. Jelentős oktatásszervezői tevékenységet végzett. Kutatási témája az építészeti kritika, közösségi építészet, lakóközösségek voltak.

Az elmúlt évek legjelentősebb szakmai munkái közé sorolható az egri Bárány Uszoda felújítási terve (2011), az érdi Négycsoportos óvoda vázlatterve (2014), illetve a Széll Kálmán téri napóra terve (2016, Baróthy Annával közösen).

Szakmai díjai: Pro Achitectura díj (2010), ÉME-MÉSZ diplomadíj és Fantoni-díj (1997)

„Bálint színes, gazdag egyénisége, empatikus személyisége sokunknak fájóan hiányozni fog. Barátságos, nyílt, bizakodó és másokat biztató tekintete, kifejező gesztusai, rövid és gyors, de annál pontosabb mondatai mától csak emlékeinkben élnek tovább. Kollégák, barátok, tanítványok emlékezete őrzi építészetről, a közösségi lét fontosságáról, az együttműködés szükségességéről vallott gondolatait” – emlékezett a tragikus hirtelenséggel elhunyt oktatóra Balázs Mihály egyetemi tanár, tanszékvezető.

A bme.hu tavaly nyáron készített interjút Marosi Bálinttal.

A tanszéki gyászhír teljes terjedelmében itt olvasható.